0 502 516 756 netserwis@redlo.eu

Kasa fiskalna czy system POS?

Oprogramowanie

Kasa fiskalna czy system POS?

Posted By net-serwis

Co będzie lepszym wyborem dla Twojego lokalu?

Do niedawna kasa fiskalna była najpopularniejszym rozwiązaniem wśród restauratorów. Sytuacja zmieniła się wraz ze zwiększeniem dostępności najnowocześniejszych technologii i jednoczesnym obniżeniu cen, tak by na systemy POS mogły pozwolić sobie także mniejsze lokale.

Praca w gastronomii, szczególnie na kierowniczym stanowisku, z pewnością nie należy do najłatwiejszych. 7-dniowy tydzień pracy, nienormowane godziny, a do tego szereg problemów – czy to ze współpracownikami, czy z właściwym zatowarowaniem – sprawiają, że często jest „pod górkę” i rzeczywistość odbiega od górnolotnych marzeń sprzed otwarcia. Jeśli mimo tego, nadal swoją przyszłość widzicie w tej branży i marzycie o otwarciu własnego lokalu, warto byście otaczali się inteligentnymi rozwiązaniami, które pozwolą zminimalizować straty – te pieniężne i te dotyczące Waszego czasu.

Na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, że restauracja to biznes jak każdy inny i rządzi się prawami zysków i strat, obrotów, dochodów, marży czy ROI (zwrotu z inwestycji). Mając łatwy i szybki dostęp do informacji o tym co dzieje się w naszym lokalu, jesteśmy w stanie podejmować bardziej trafne decyzje i prowadzić swój biznes bardziej świadomie. Warto pamiętać o tym, że prawie 60% restauracji upada w ciągu dwóch lat od otwarcia, a powodem tego stanu rzeczy są głównie błędy natury biznesowej, niedoszacowanie, brak pełnej kontroli nad magazynem i porcjami.

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej lub odpowiedniego oprogramowania dotyczy wszystkich lokali gastronomicznych (do 2015 roku z obowiązku zwolnione były mniejsze i sezonowe lokale). Osoby, które do swoich restauracji lub kawiarni wybierają tradycyjną kasę fiskalną, powinny mieć świadomość ograniczeń, jakie za sobą niesie. Jej funkcjonalność ogranicza się wyłącznie do „nabijania” sprzedawanych produktów, to nic więcej jak kalkulator do obsługi sprzedaży. Nie daje możliwości zdalnego śledzenia tego, co dzieje się w lokalu i na magazynie. Dodatkowym utrudnieniem jest dość skomplikowana obsługa przy użyciu kodów produktowych, które są trudne do zapamiętania i łatwo o pomyłkę, w przypadku dużej rotacji produktów.

Następną generacją, czymś ponad kasami fiskalnymi, ich młodszym, nowocześniejszym i bardziej funkcjonalnym bratem są systemy POS, które poza obsługą sprzedaży, w realny sposób wspierają restauratorów w prowadzeniu biznesu.

Pobierz broszurę:  Różnica pomiędzy kasą fiskalną i POSem.pdf
oraz przeczytaj więcej w dziale: Oprogramowanie dla gastronomii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *