0 502 516 756 netserwis@redlo.eu

F-Secure blokuje Petya

F-Secure bezpieczeństwo

Aktualności

F-Secure blokuje Petya

Posted By net-serwis

F-Secure blokuje nowy atak, który rozprzestrzenia się podobnie do majowego wybuchu WannaCry. Produkty do ochrony punktów końcowych F-Secure oferują ochronę przed atakiem ransomware Petyana kilku płaszczyznach, aby zatrzymać atak na kilku etapach jego trwania:

  • Zintegrowana funkcjonalność do zarządzania aktualizacjami Software Updater uniemożliwia nowemu wariantowi ransomware Petya atak przez wykorzystanie podatności EternalBlue, poporzez automatyczne wdrożenie powiązanych łatek bezpieczeństwa.
  • F-Secure Security Cloud wykrywa i blokuje wszystkie pliki DLL używane przez malware.
  • Silnik Anti-Malware F-Secure wykrywa i blokuje zagrożenie przez wiele komplementarnych detekcji sygnatur
  • Domyślne ustawienia firewalla F-Secure zapobiegają  rozprzestrzenianiu się ataku Petya w środowisku i szyfrowaniem plików.

Narzędzie do zarządzania podatnościami F-Secure Radar oznacza brakujące aktualizacje Microsoftu i podatny port 445, by administratorzy natychmiast się nimi zajęli zanim nastąpi atak.

Zarządzana usługa reagowania na incydenty F-Secure Rapid Detection Service, wykrywa znaczną liczbę technik TTP używanych przez Petya, takich jak wykorzystywanie rundll-32 i innych komponentów Microsoft, umożliwiając klientom natychmiastowe działania zapobiegawcze, jeśli infekcja została wykryta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *